بازار بزرگ استانبول  ( Grand Bazar ):

بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ شامل هزارو دویست مغازه در بیش از پنجاه و هشت کوچه است و یکی از قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده استانبول است که در سال 1461 تاسیس گردید.این بازار کالاهایی مانند جواهرات،ظروف سفالی، فرش فروشی و ادویه را عرضه میکند.بازار شامل 2 شبستان استانبول با به شکل گنبدی است.که به عنوان انبار استفاده می شود . این بازار در دوره سلطان سلیمان بسیار توسعه یافت و نزدیک ایاصوفیه و گلدن هورن استانبول است.

 

 

بازار محمود پاشا استانبول ( Mahmutpasa Bazaar ):

بازار محمود پاشا استانبول

این بازار که که بین بازارهای امینونو و بازار بزرگ استانبول واقع شده است و دارای دویست و پنجاه و شش مغازه،آرامگاه،آبخوری و یک حمام عمومی است و این مغازه ها در دو طرف خیابان اصلی قرار گرفته اند.قیمتها نسبتا ارزان و مناسب هستند.این بازار استانبول مجاور مسجد محمود پاشا قرار دارد.

مرکز خرید ایستینی پارک استانبول İstiniye Park

این مرکز خرید که در منطقه ی ایستینی استانبول قرار گرفته است در چهار طبقه و شامل دویست و نود و یک فروشگاه است.این مرکز خرید استانبول که به صورت دو بخش سرپوشیده و فضای باز است در قسمت سقف باز این مرکز پارک زیبا و تفریحی واقع شده است.در این مرکز خرید یک بازار با سبک معماری باستان بنا شده است.این مرکز که در سال دو هزار و هفت تاسیس گردید و مارکهای معروف و جدید دیور و پرادا برای نخستین بار به ترکیه استانبول وارد شد.نخستین شعبه رستوران بین المللی رین فارست گافه با فضایی باز مانند جنگلهای بارانی ترکیه در این مرکز افتتاح گردید.سینما با دوازده پرده و سیستم آی مکس از امکانات این مرکز در استانبول است.

 


.

بازار ادویه استانبول ( Spice Bazaar ):

بازار ادویه استانبول

بازار ادویه یا بازار مصری که در منطقه ی فاتح استانبول قرار گرفته است یکی از قدیمی ترین بازارهای استانبول است.و بعد از بازار بزرگ استانبول دومین بازار بزرگ سرپوشیده است.این بازار که به شکل L طراحی گردیده است دارای ساختمان دو طبقه با هشتاد و هشت اتاق طاق دار است که در ورودی آن از سنت جنوب غربی روبروی مسجد ینی قرار دارد.

 

بازار كاپالی چارشی استانبول Kapali Carsi 

بازار كاپالی چارشی استانبول

این بازار استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان است.و در شصت و چهار خیابان سرپوشیده و دارای بیش از چهار هزار غرفه و مساحتی به اندازه سی و یک هزار متر مربع دارد.در این بازار استانبول انواع جواهرات ،نقره جات و کالاهای چرمی وجود دارد و روزانه بیش از چهار صد هزار نفر از این بازار دیدن میکنند.همچنین خیابانهایی که لباس،سوغاتی ،ظروف مسی و سرامیکی ،ادویه جات دارند برای بازدیدکنندگان جذاب است.